«Панорама творчих ідей та знахідок»

 

Відповідно графіка роботи районного методичного кабінету 29 березня 2018 року на базі Маловисківської школи – інтернат пройшло засідання круглого столу «Панорама творчих ідей та знахідок». Круглий стіл — форма публічного обговорення чи висвітлення якихось питань, коли учасники висловлюються у визначеному порядку. Метою круглого столу, що був організований для вчителів художньо – естетичного циклу, визначено популяризацію методів та форм активізації творчої діяльності учнів, надання практичної допомоги педагогам, генерація та узагальнення творчих надбань, ідей, педагогічних знахідок вчителів художньо – естетичного циклу Маловисківського району.

Педагоги загальноосвітніх навчальних закладів району та Смолінської ОТГ щедро ділилися досвідом своєї роботи, продемонстрували цікаві напрацювання, ідеї, розповідали про враження та емоції школярів від уроків, проведених в нетрадиційних формах.  Зокрема, Познякова Т.О., керівник РМО, визначила головні вокально-хорові навички та розповіла про методи їх формування на уроках музичного мистецтва. Крім того, Тетяна Олександрівна провела майстер-клас, поділившись власним досвідом роботи з упровадження сучасних методів і прийомів розвитку вокальних навичок школярів. В рамках свого виступу «Гра – основа навчальної та творчої діяльності на уроках музичного мистецтва» Любчик С.В. також провела цікавий майстер – клас з питань формування в учнів правильної дикції та дихання під час виконання вокальних творів.

В своїх виступах Ліпін Ю.М. (Формування в учнів емоційного комфорту, творчого потенціалу, інтересу та любові до музичного мистецтва.) та Шутак В.В. (Інноваційні технології викладання музичного мистецтва.) рекомендували музичні твори, які можна активно використовувати і на уроках, і в позаурочний час. 

Показали на практиці формування ключових компетентностей на уроках художньо-естетичного циклу та в позаурочній діяльності Рудяченко Н.А.  (Інтерактивні технології на уроках образотворчого мистецтва) та Кушнір В.В. (Елементи відео супроводу уроку). Презентацією учнівських міні - проектів  захопив присутніх вчитель Злинського НВК Аристенко П.І.

Вчитель художньої культури Присяжнюк К.В. запропонувала кілька зручних сервісів, які можуть знадобитися вчителю для підготовки як уроків так і в позакласній робота з художньої культури.

В своєму виступі «Впровадження елементів національно – патріотичного виховання під час навчання образотворчого мистецтва» Грабар І.І. підкреслила,  що пробудження у дітей поваги до національної культурної спадщини, традицій українського народу та виховання національної самоідентичності є дуже важливим чинником в умовах сьогодення.

Заняття малюванням збагачують учнів естетикою, несуть йому радість, позитив. Отож, Голованова О.В.  намагається на уроках і в позаурочний час виявляти  природні задатки, обдарування дитини і стимулювати творчу діяльність. У рамках круглого столу вчитель з присутніми провела цікавий майстер – клас виконання малюнку в техніці монотипії.

Зважаючи на  відгуки та результати анкетування учасників круглого столу, особливої уваги заслуговують питання, які висвітлювали Познякова Т.О. (Формування музичних компетентностей на уроках музичного мистецтва),

Голованова О.В.(Світ очима дітей.), Туртуріка І.В.( Розвиток художньо – естетичних навиків здобувачів освіти шляхом створення живопису за номерами.),  Комісарова Л.М.( Створення та використання відеороликів на уроках художньо – естетичного циклу.), Любчик С.В., Ліпіна Ю.М., Присяжнюк К.В., Кушнір В.В., творчі ідеї яких присутні планують  використовувати і у власній педагогічній діяльності.

Всі виступаючі підкреслювали, що предмети художньо – естетичного циклу є дієвим засобом виховання, акцентували увагу на формуванні художньо-творчих здібностей учнів, наголошували, що мистецтво збагачує учнівський кругозір.

Кожен із присутніх за результатами побаченого, почутого та відчутого утвердився, що формування в учнів художньо – образного, критичного мислення, створення сприятливих умов для продукування креативних ідей є головною потребою сучасної школи. І хоч, можливо, наші вихованці не виростуть Моцартами, Бахами, Бетховенами, Рафаелями, але  естетичні почуття та смаки, сформовані такими вчителями , вважаю,  залишаться на все життя.

Творчий підхід до презентації власного досвіду й емоційний настрій учасників круглого столу зробили захід змістовним, продуктивним і цікавим. Дякую всім за роботу!

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Избранные посты

ІІ районна Інтернет-конференція

February 1, 2018

1/10
Please reload

Недавние посты